NAgłowek dla wydruku
Zapraszam do kontaktu: 792-741-283 lub na e-mail trener@sztukowski.pl

Analiza i pomiary składu ciała

Czy nie wystarczy BMI?

Wraz z rozwojem nauk medycznych zauważono, iż BMI nie jest jedynym wskaźnikiem pomocnym w szacowaniu ryzyka rozwoju wielu chorób, równie ważny bowiem jest skład ciała organizmu. Wymiernym i pomocnym badaniem określającym stan odżywienia organizmu stała się bioimpedancja, czyli analiza składu masy ciała.

Na czym to polega?

Metoda ta polega na zmierzeniu oporu elektrycznego tkanek, przez które jest przepuszczany prąd o niskim natężeniu. Dzięki badaniu dowiesz się ile ważą mięśnie
w Twoim ciele, ile jest w nim wody i tkanki tłuszczowej i jak szybko spalasz kalorie.
Są to dla mnie istotne informacje pomocne w idealnym dopasowaniu planu żywieniowego pod parametry Twojego ciała. Pomiar jest całkowicie bezpieczny
dla organizmu. Częstotliwości prądu wykorzystywanego w badaniu nie powodują podrażnienia nerwów ani mięśnia sercowego.

Rozpoczynając współpracę z podopiecznym lub przed ułożeniem planu żywieniowego, na pierwszym spotkaniu dokonuję pomiaru oraz oceny składu ciała. Pomiar dokonywany jest za pomocą nowoczesnego sprzętu- analizatora segmentowego Tanita BC 545. Analizator wykorzystuje popularną i dokładną metodę bioelektrycznej impedancji (Body Impedance Analysis). Dzięki tej metodzie można określić:

  • zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie,
  • procentową zawartość mięśni i beztłuszczowej masy ciała,
  • stopień nawodnienia organizmu
  • szybkość przemiany materii.

Obserwuj wymierne efekty swojej pracy na osobistym profilu!

Każdy podopieczny decydujący się na współpracę z trenerem, otrzyma dostęp do osobistego profilu (na mojej stronie internetowej), na którym będzie mógł obserwować swoje efekty. Wszystkie parametry składu ciała oraz pomiary obwodów będą wprowadzane cyklicznie, zgodnie z przyjętymi wcześniej ustaleniami.